Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

General electric

Blog:  dawkat
Data dodania: 2014-12-24
wyślij wiadomość

Znalazłem jakieś fotki z momentu elektryki więc dla potomności udostępnie.
blog budowlany - mojabudowa.plRozdzielnica Krone - 600 par


blog budowlany - mojabudowa.pl

Szafka w trakcie podłączania


blog budowlany - mojabudowa.pl

Początki podłączania - ogólna koncepcja ( btw dla spostrzegawczych pierwsza różnicówka jest błędna B6 zamiast B10)

3Komentarze
Data dodania: 2015-04-27 18:43:41
Wow
Szkoda że tak niewielki ten wpis, jest na co popatrzeć. Też niedługo podchodze do tematu i nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Przepraszam bo nie doczytałem, sam robiłes?, na czym to się opiera?, to chyba satela podzespoły... ...relaye?
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2015-04-29 13:26:33
Robię to sam ponieważ w razie przeprogramowania wolę wiedzieć gdzie co jest. Automatyka opiera się o int-iors satela + wrl 128. Weź plany domu i w każdym pomieszczeniu wypisz sobie co gdzie mniejwięcej chcesz mieć,( światła, kontakty, sterowanie ). Jeśli chodzi o rolety to z każdej rolety idziesz 4x1,5 kablem do rozdzielnicy, Ja na światła przeznaczałem 3 przewody (główne, halogeny, taśmy ledowe). Do sterowania wziąłem kabel zewnętrzny madex utp jest bardzo dobry jakościowo. Sprawdzałem na pełnym krążku sygnał i na 500 m kablu sygnał bez problemu szedł. Jeśli chodzi o kable zasilające to tylko telefonika też jakość bardzo dobra. Potrzebujesz plik excela aby się nie zgubić wrzucę jakieś dodatkowe foty i metodologię w kolejnym wpisie.
odpowiedz
Odpowiedź do kmario82
Data dodania: 2017-03-10 09:20:17
Niesamowita ta rozdzielnia, robi wrażenie! Mało jest na tym blogu równie dopracowanych instalacji. Szkoda tylko, że aktualizacja Twojego blogu zatrzymała się w miejscu - można byłoby popatrzeć na efekty dalszej pracy.
odpowiedz

Podłogówka i wylewki Wolplan Geneo

Blog:  dawkat
Data dodania: 2014-10-07
wyślij wiadomość

Niestety dużo się dzieje i nie ma czasu na bloga… Kiedyś pewnie nadrobię straty jednak tego wpisu nie mogłem sobie odpuścić.

Ostatnio chodząc po blogach budowlanych odnoszę wrażenie że duża część budów nie ma kierownika budowy a inwestor ma tak nakręcony makaron na uszy przez wykonawcę że staje się ślepcem. Patrząc na komentarze odnoszę wrażenie że ludzie boją się odezwać i powiedzieć „zawołaj kierbuda i niech on się wypowie” tylko zauważam towarzystwo wzajemnej adoracji. „Ach jak pięknie ach jak cudownie.”.

Żal się robi jak widzę fajny materiał spaprany bo niestety w Polsce nie widzę aby rynek weryfikował wykonawców. Obowiązkiem inwestora jest dopilnowanie budowy ! i wzywania kierbuda kiedy tylko ma wątpliwość. Budynek nie powstaje na 2 lata tylko na całe życie!

Może za dużo wymagam ale to ja jestem inwestorem to ja wydaje pieniądze i to ja oczekuję jakości i dokładności i z tego rozliczam a tłumaczenie kogokolwiek bo to tynk wyrówna a bo to wylewka zakryje mam w poważaniu.

Jako inwestor jestem dumny jak przyjeżdża kolejna ekipa i chwali poprzednią chcąc namiary do nich.

Taką sytuację miałem ostatnio  podczas wylewania posadzek Wolplan Geneo.

O 9 rano zjawili się panowie aby sprawdzić i popoprawiać po hydraulikach jak to zazwyczaj bywa. Pochodzili po budowie zaczęli robić zakłady czy ktoś coś znajdzie aby mieli cokolwiek do roboty.

Niestety nic nie znaleźli więc zanim przyjechały transmixy to się troszkę wynudzili a transmixy były gdzieś koło 12.

Wylewka anhydrytowa ma to do siebie że wszystko musi być wykonane ze szczególną dbałością o szczegóły ponieważ wylewane jest to w formie gęstej kawy :)

Drobna nieszczelność i materiał nam ucieka.

Zwracam uwagę że przygotowane jest to pod Geneo czyli 0 dylatacji !

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tutaj już chłopaki z Wollanu zakładali repery

blog budowlany - mojabudowa.pl

Parę min i pomieszczenie wylane następnie usuwanie powietrza oraz zagłaskanie

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widok zacny :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

prawie 60 metrów salon bez dylatacji ( to na mixokrecie jest nie do uzyskania )

blog budowlany - mojabudowa.pl

I po 2 godzinkach cała chatka była wylana 260 metrów wylewki. 

PS. Po kolejnych 3 godzinach widziałem już miejsca w których zaczęło robić się sucho :) A po 8 godzinach można normalnie po tym chodzić. Materiał rewelacja. A gdzieś koło piątku zaczynam wygrzewanie podłogówki.

16Komentarze
Data dodania: 2014-10-07 13:12:30
Wow!!! Robi wrażenie ta Wasza podłogówka:)
odpowiedz
Data dodania: 2019-07-17 08:30:17
WOLPLAN
Witamy serdecznie wszystkich czytelników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy spełnić oczekiwania kolejnego klienta. Zapraszamy wszystkich zwolenników marki WOLPLAN do odwiedzenia naszej strony internetowej https://wolplanposadzki.pl gdzie można znaleźć ciekawostki ze świata posadzek. Jeżeli szukają Państwo wylewki anhydrytowej, Zapraszamy do kontaktu pod numerem 76 711 14 16, chętnie objaśnimy, doradzimy, wycenimy. Pozdrawiamy zespół WOLPLAN
odpowiedz
Odpowiedź do domwczarnuszce2
elissa  
Data dodania: 2014-10-07 13:25:33
Witam. Bardzo profesjonalnie to wygląda. Jaki koszt za m2 takiej wylewki ? Pozdrawiam
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-10-07 14:59:25
odpowiedz na priv
odpowiedz
Odpowiedź do elissa
Data dodania: 2014-12-26 21:43:46
Witam! Ja również proszę o koszty na priv i namiary na firmy. Też z żoną myślimy o tego rodzaju wylewce.
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
maro81
Data dodania: 2015-01-02 01:23:25
Witam! Czy mogę również poprosić koszt m2 tej wylewki? Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
dawkat  
Data dodania: 2015-01-02 07:19:11
tylko priv
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
rawany  
Data dodania: 2017-04-18 17:07:33
Bardzo proszę o koszt takiej wylewki na m2. Przyznam, że jesteśmy zainteresowani taką wylewki. Z góry dziękuję! :)
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
Data dodania: 2019-07-17 11:25:13
Ceny posadzek anhydrytowych WOLPLAN
Obecnie ceny posadzek anhydrytowych WOLPLAN wahają się w granicach od 39 zł do 49 zł m2. Cena ta jest uzależniona od rodzaju spoiwa. Zapraszamy na naszą stronę internetową https://wolplanposadzki.pl , gdzie można znaleźć aktualny cennik wylewek anhydrytowych. Jeżeli szukają Państwo wylewki anhydrytowej, Zapraszamy do kontaktu pod numerem 76 711 14 16, chętnie objaśnimy, doradzimy, wycenimy. Pozdrawiamy zespół WOLPLAN
odpowiedz
Odpowiedź do rawany
Data dodania: 2014-10-07 14:01:48
Bardzo fajnie to wygląda :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-10-07 17:05:24
ale super wykonana cała praca...brawo, poproszę o cennik na privie :), zastanawialiśmy się nad tym rodzajem wylewki i właśnie się do niego przekonałem, u nas salon też 60 m2 :)
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2014-10-07 21:31:20
W naszym przypadku ekipa z Wolplanu też nie miała zastrzeżeń do prac wykonanych przez hydraulika. Muszę przyznać z autopsji, że wylewanie wylewki anhydrytowej naprawdę robi wrażenia zarówno pod względem szybkości prac jak i czystości. Szkoda tylko że ta technologia jak na razie jest trochę kosztowna.
odpowiedz
Data dodania: 2015-01-02 17:19:13
można namiary na firmę i cenę. pozdrawiam. praca super i pytanie czy w łazienkach i garażu też daliście tą wylewkę
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2015-01-03 09:39:50
wylewkasamopoziomujaca.pl Polecam zadzwonić do wolplanu ( producenta ) przed rozkładaniem podłogówki. Wyjaśnią jak ominąć dylatacje. Ja w każdym razie w kuchni pod szafkami mam podłogówkę bo inaczej jakby jej nie miało być to by trzeba było dylatacje robić. U mnie na 260 m2 nie ma żadnej dylatacji i na prawdę rewelacja. Niestety proces wygrzewania posadzki jest drogawy u mnie na wygrzanie posadzki poszło ponad 500 kubików gazu. Posadzka już się wydawała sucha jak zaczęliśmy wygrzewać ale jak dostała odpowiedniej temperatury to wilgotność była taka że się woda skraplała na suficie. Więc praktycznie dom był cały czas wietrzony. Ponadto to może być problemem przy piecu. U mnie instalacja była spięta na pałę i musieliśmy dodatkowy sterownik zamontować aby wygrzewanie rozpocząć od 25 stopni.
odpowiedz
Odpowiedź do amelia3-arex
Data dodania: 2015-01-09 10:38:22
Na wstępie pragnę podziękować za pozytywną opinie na temat wykonanej przez nas wylewki WOLPLAN GENEO. Jest mi niezmiernie miło, iż udało nam się pozyskać kolejnego zadowolonego Klienta. Dziękujemy!! :) Naszym głównym założeniem jest spełnianie oczekiwań naszych Klientów, dlatego za najważniejszy element pracy uważamy najwyższą jakość wykonania oraz oferowanego materiału! Gwarantujemy profesjonalne, kompleksowe doradztwo oraz indywidualne podejście, nie tylko przy wylewkach anhydrytowych, ale również przy wyborze podłóg drewnianych oraz posadzek żywicznych najlepszej jakości. Zapraszam na termolit.pl, gdzie oferujemy podłogi dla najbardziej wymagających :) Z pozdrowieniami, Łukasz Łuczak Marketing/Logistyka Wylewkasamopoziomujaca.pl
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
Data dodania: 2015-09-06 20:44:54
Proszę o cenę wylewki pozdrawiam może być na priv
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat

Sofa oraz ogrzewanie

Blog:  dawkat
Data dodania: 2014-05-16
wyślij wiadomość

Tynków nadal brak a sofa już kupiona.
Tak się nam spodobała że nie mogliśmy odpuścić.
wymiary 240x280x160 model Cincinatti obita jaśniutką alcantarą ( z góry przewiduję problemy )blog budowlany - mojabudowa.pl

A na budowie jak to na budowie cały czas konstrukcje z profili cd i ocieplenie.

Finalnie ocieplenie wewnętrzne wychodzi na bokach 45 cm, na suficie 50 cm w 4 warstwach na przekładkę. Myślę że będzie ciepło.

Jakiś czas temu zaczęły się dywagacje w temacie ogrzewania.
Zakładając że na całym domu będzie ogrzewanie podłogowe - zrezygowaliśmy z drabinek w łazienkach. ( w opinii ludzi którzy mają w 100% podłogówkę te drabinki po prostu mają za niską temperaturę a rozdzielanie układu na wysokie temperatury i niskie też mija się z celem) 

Głównym ogrzewaniem będzie piec gazowy kondensacyjny ze sterownikiem pogodowym. 
Ponadto będzie również kominek z płaszczem wodnym ( z uwagi że w domu jest rekuperacja to aby jej nie zaburzać kominek będzie z własnym dolotem i w tym wszystkim musi być szczelny. Jeśli chodzi o dolot to będzie ciekawie ponieważ nie chcemy dziurawić domu i pod podłogą przeciągać rur. Z uwagi na to że mamy wolny komin wentylacyjny nim pobierzemy powietrze. )
I ostatnią rzeczą w układzie będzie bufor. Tutaj jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy czasem nie wrzucić bufora kombinowanego 600 c.o 200 c.w.u. i czy on wystarczy czy jeszcze większy bufor wrzucic jednak problemem mogą być drzwi przez które jednak może bufor nie przejść :).
Cały czas głowimy się jak to wszystko połączyć w całość aby działało prawidłowo.

A może ktoś ma już podobne doświadczenia ?
 

 

10Komentarze
Data dodania: 2014-05-16 15:43:50
No nie dziwię sie, że nie mogliście odpuścić, też widziałabym taką w swoim salonie...:) Gratuluje zakupu!
odpowiedz
Data dodania: 2014-05-16 18:44:22
piękna...ale nauczona doświadczeniem (mam taką jasną obecnie) chyba bym się jednak nie skusiła ;) za dużo roboty i ciągle trzeba uważać... teraz już kupię ciemną :D
odpowiedz
Data dodania: 2014-07-24 10:02:23
Super sofa :) Widzę że walczycie z budową 4 rok... Macie jeszcze siłę? Nam też trochę to zajmie ale boję się czy starczy mi nerwów...
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-07-24 21:23:02
dzięki :) w zasadzie tego czasu nie odczuliśmy aż tak bardzo. W pierwszym roku zaczęliśmy na końcówce więc tylko fundamenty zrobiliśmy w drugim było wybudowane i trzeba było odczekać aż się ułoży. W kolejnym okna i zabraliśmy się za ocieplanie bo jak zrobiłem casting na ekipy od ocieplenia to wymiękłem i stwierdziłem że sami lepiej to zrobimy no i zrobiliśmy :) Najgorzej że jestem pedantem więc nie dopuszczam pewnych ekip i rozwiązań. Ale później chociaż jest satysfakcja jak przyjeżdża ktoś na pomiary i dziwi się że w Polsce da się tak dom wybudować. Dziś pod wylewkę mierzyli poziomy i chwalili ekipę budowlaną i od okien bo wszystko perfekt. Na oknach na górze na 16 metrach nawet 1mm nie mieli pomyłki. Odchył na stropie w granicach 5 mm. Takie informacje dodają sił :) Chociaż troszkę już jestem zmęczony głównie castingami i ciągłym kombinowaniem jak wszystko zrobić.
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2014-07-24 23:01:10
Mój mąż to też pedant. Jak położył u nas płytki a przychodzili inni fachowcy to mówili że musieliśmy zapłacić jak za zboże bo nikt by się w takie detale nie bawił (płytki b. trudne do kładzenia ) :) Życzę wytrwałości :)
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
Data dodania: 2014-07-24 23:01:48
No i nie ma lepszej nagrody niż dobrze wybudowany dom :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-09-27 09:09:45
Ciepło
Może mam pomocne dla Was wstępne projekty instalacji "grzania" domku, mogę kopsnąć na prv... Też jeszcze nie wiem jak spiąć reku, gwc, podłogówke, grzejniki, itd żeby nie było sytuacji reku chłodzi podłogówka grzeje, ciężko bo sterowniki nie "gadają" wspólnym językiem.... He, he tak czytam i do budowy szykowałem się nie uwierzycie 10lat, wiem masakra ale mam chyba z 8 segregatorów po 800 stron każdy, jest tam całe kompendium wiedzy co udało mi się w każdy możliwy sposób zdobyć :) Heh, uwierzcie że nie ma sensu większości rzeczy mierzyć co do milimetrów, za dużo czasu to zajmuje a w sumie przyjdzie kabel rurka stropian beton i ostatnia warstwa będzie perfekcyjnie prosto, a czy pod spodem strop jest zbyt równo nie gra roli, sorki wiem że posypie się lawina negatywów ale niestety życie mnie zmusiło do dzielenia rzeczy koniecznych i mniej koniecznych dokładności, mieszkam daleko poza granicami, buduje tylko sam i tylko na urlopach i jakbym miał sprawdzać każdy milimetr czegoś co zgubi warstwa kleju pod płytkom to nigdy bym nie skończył budowy, choć i tak myślę że jeszcze z pięć lat to wariactwo potrwa :( Pozdrawiam Mariusz
odpowiedz
biegun  
Data dodania: 2014-09-27 09:20:38
Podziwiam. Nie ma co w sumie "być w gorącej wodzie kąpanym" :)
odpowiedz
Odpowiedź do kmario82
Data dodania: 2014-09-27 09:11:21
Aha...
...9 lat to świństwo obijałem na tapicerni, na słowo sofa gęsia mi wyskakuje ;D
odpowiedz
Data dodania: 2014-09-27 09:44:15
No właśnie
Połowa ceny jak w kraju zbiorniki z czech, podobno fajna firma mówią po polsku, wiem że nie ma anody emali i innych bajerów ale dla mnie to petarda dla moich potrzeb, a zawsze kilka tysi w kieszeni lepiej się nosi ;P http://www.zbiornik-buforowy.eu/index.php
odpowiedz

Strych, ocieplenie oraz monitoring

Blog:  dawkat
Data dodania: 2014-03-19
wyślij wiadomość

Zaczynając od poddasza to po lekkim wypadku z deską stwierdziłem że czas najwyższy w miarę zrobić na nim podłogę. Niestety mam tylko fotkę z 1 dnia i nie powiem szło całkiem nieźle. W 2 dni 3/4 strychu zostało zrobione. Deska 3,2 cm zaimpregnowana fobosem. Na razie podłoga jedynie docięta ponieważ dopiero jak zostanie ułożona wełna i położony corotop będzie ją można przykręcić. Finalnie stwierdziłem że jakieś panele na to położę.

blog budowlany - mojabudowa.pl
 

Po drodze jeszcze robimy ocieplenie... ehhhhh wełna.... kocha ją ten kto to robił...
Z dobrych rad lepiej na początku zrobić grzybki a dopiero później 1 warstwę. 
U nas akurat są 4 warstwy. Na poniższym zdjęciu widać pierwsze 2( 20cm megarock plus + 5cm megarock super ). 


blog budowlany - mojabudowa.pl

Od tego etapu już zwidoki zaczęły cieszyć. Z 3 i 4 warstwą pomagała mi żona i muszę przyznać że bardzo fajnie nam wyszło. 
blog budowlany - mojabudowa.pl

Kolejny dzionek był częściowo koncepcyjny ponieważ nie do końca miałem pomysł jak obrobić okno. Finalnie testując pare opcji doszedłem do wniosku że nie będę wielce łamał tej obróbki okna tylko w jednym kawałku będzie. Doszły jeszcze przewody do rolety okna dachowego oraz przewody telewizyjne które akurat tamtą drogą śmigają sobie do salonu. 
blog budowlany - mojabudowa.pl

Gdzieś tam po drodze popełniliśmy jeszcze z tatą monitoring 
blog budowlany - mojabudowa.pl


 

13Komentarze
Data dodania: 2014-03-19 11:55:00
To okno dachowe to tak na prosto chcecie zawełnować i obudować? Monitoring fajna rzecz :) i alarm też już założyłem :)
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-03-19 12:23:30
Od dołu na prosto u góry z delikatnym skosem. Problem z wielokątowymi zabudowami są takie że mają większą tendencje do pękania. Pogratulować alarmu :)
odpowiedz
Odpowiedź do kaliope2mmm
onaja  
Data dodania: 2014-03-19 13:37:29
ocieplenie poddasza
Widzę że pięknie wam idzie to ocieplenie poddasza. My też byśmy chcieli wykonać to sami, ale boję się że nie damy rady.możesz mi powiedzieć jak mamy zabrać się za wykonanie tych stelaży? jak je prawidłowo rozmierzyć. jak własnie wykonać obróbkę tych okien dachowych? dziękuję za wszelkie informacje.
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-03-19 14:49:40
Na początek nie powielajcie mojego błędu tj nie układajcie wełny przed stelażami. Później jest trudniej. Na początek narysuj sobie jakąś linie na poddaszu która będzie służyła jako poziom. obojętnie jaka wysokość. Przenieś ją sobie do wszystkich pomieszczeń. ( służy ona temu aby w wszystkich pomieszczeniach sufit był na jednym poziomie ) Wyznacz sobie później wysokość sufitu jaka ma być. tak aby było wiadomo że np od linii do sufitu ma być np 150 cm. Wtedy możesz sobie obrysować dookoła pokoju jak będą profile UD. Jeśli chodzi o stelaże to ja miałem ułatwioną sytuację bo krokwie mają bardzo mały odchył. Na początek sprawdźcie sobie jak bardzo klawiszują krokwie długą łatą ja używałem 3m. Później po jednej stronie należy przyłożyć łatę i odrysować na ścianie poziom krokwi, od tego poziomu dodajesz wartość ocieplenia i masz punkt na dole to samo robisz u góry i są 2 punkty u góry i na dole.( jeśli masz duże odchyłki trzeba do tej wartości dodać tak aby ew wyprostować) Przeciągasz linię i masz skos sufitu do którego dochodzi profil UD ( pamiętaj aby nie pozajączkować wymiarów i ze złej strony linii nie zamontować ud ponieważ wtedy zmniejszysz sobie o 2,7 cm wartość ocieplenia. Jak masz przecięcie linii sufitu i skosu od tego punktu rysujesz sobie linię w dół. ( ta linia jest potrzebna do tego aby przenieść na 2 stronę skos. Od tej linii mierzysz do murłaty odległość i idziesz na 2 stronę pokoju gdzie na tej odległości od murłaty też na ścianie rysujesz tą linię i przenosisz ją w górę wtedy już masz przecięcie od linii sufitu oraz wychodzi ci przecięcie od skosu. Zawieszasz profile CD na górze i na dole po całym pomieszczeniu i je ustawiasz odpowiednio na grzybkach do skosu. NIE WYOBRAŻAM SOBIE TEJ ROBOTY NA ESACH. Hmm jak będę robił inne pomieszczenie chyba zrobię fotorelację. Bo po samym tekście ciężko zapewne zrozumieć.
odpowiedz
Odpowiedź do onaja
onaja  
Data dodania: 2014-03-19 14:58:03
ocieplenie poddasza
jak będziesz robił w między czasie ocieplenie i nie będzie to problem to bardzo proszę o fotki. dziękuję, za instrukcje.... pomału ją muszę przeanalizować:)
odpowiedz
Odpowiedź do dawkat
Data dodania: 2014-04-04 12:58:40
mam pytanie.dlaczego podloge daje sie steroian 3 razy po 5 cm a nie na przyklad 15 cm naraz???
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-04-04 13:37:58
Ja akurat tak zrobię ponieważ wykorzystam inne warstwy. Np. w pierwszej warstwie idą korytka od elektryki i wtedy łatwiej będzie wszystko powycinać. Jeszcze nie zdecydowałem czy zasilanie podłogówki innych pomieszczeń nie puścić w 2 warstwie tak aby nie zaburzało bilansu cieplnego w pomieszczeniach. Np. Zasilanie do wiatrołapu w moim przypadku przechodzi przez kawałek kuchni i cały korytarz. Czyli korytarz będzie bardziej dogrzany a mniej ciepła dojdzie do wiatrołapu. Ponadto zarządzanie styro 15 cm jest ciężkie a czasami trzeba wyrównać chudziaka. Po kolejne można ładnie porobić zakładki i unikamy mostków. To tak na szybko co mi przyszło do głowy :)
odpowiedz
Odpowiedź do izulek-2013
jaworze  
Data dodania: 2014-06-24 23:44:54
Warstwy styropianu na podłodze
Prawidłowa izolacja podłogi z punktu widzenia budowlanego,to przełożenie warstw styropianu.Zamykasz wtedy wszystkie mostki.Tak to powinno się odbywać.15 cm to 5 x 3 jest ok.
odpowiedz
Odpowiedź do izulek-2013
Data dodania: 2014-04-04 20:28:20
no z tymi mostkami co nawet logiczne dla mnie :-)...reszta to czarna magia.podziwiam Was umysly scisle :-)
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2014-06-24 23:51:21
membrama paroprzepuszczalna
Dach z pełnym deskowaniem,nie zakładacie foli dachowej przed wełną?szczelina między wełną a deskami?Cała reszta pięknie.
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-06-25 09:01:58
membrana jest na deskowaniu. Teraz na konstrukcje pójdzie corotop przyczepiony przy ścianach ot300 ilbruck.
odpowiedz
Odpowiedź do jaworze
Data dodania: 2014-09-27 16:08:08
Pełen podziwu...
Z szczerym sumieniem moge powiedzieć że z tysięcy budów jakie oglądałem to właśnie Wy macie najdokładniej położoną i najlepszą izolacje dachu jaką w życiu widziałem... Piękna robota!. Gratulacje niezły termos!!!...
odpowiedz
dawkat  
Data dodania: 2014-09-29 14:23:51
dziękuję bardzo :) miło się czyta taką pochwałę :) Niestety aby coś takiego zrobić jest potrzebne sporo czasu i cierpliwości i dokładności.
odpowiedz
Odpowiedź do kmario82

Ocieplenie

Blog:  dawkat
Data dodania: 2014-02-20
wyślij wiadomość

Jakiś czas temu zaczęliśmy już ocieplenie. Z uwagi na fakt że jest go dużo trzeba było to dobrze przemyśleć.
Początkowo miało być 20 + 20 cm wełny rockwool megarock plus. Życie jednak zweryfikowało plan i będzie inaczej.
krokwie mamy 22 cm więc w nie wchodzi 20 cm i uzupełniane jest 5 cm rockwool superrock ( płytami ) na to przychodzi 20 cm i znów 5 cm rockwool superrock.
Dach jest ładnie przeschnięty ( skręcałem już go z 4 razy - katorga) deskowanie ładnie porobiło sobie szczelinki ponadto jest membrana (Tyvek Supro z taśmą) więc nie muszę zachowywać szczeliny przy deskach. Na ruszt zostanie nałożona membrana aktywna Corotop Active Control. Kleił to będę zapewne OT300. Z deliatnym wejściem pod tynk. Tak aby zachować ciągłość izolacji. Nie ukrywam że kusi mnie aby podejść do testu blower door test.
W domu będzie rekuperacja stąd nie liczę na duże ilości wilgoci które mogą pójść w dach.
Rekuperacja jest również na strychu i dlatego nie będzie potrzeby stosowania wywietrzników.
A teraz troszkę zdjęć z początku. Jeszcze brak między krokwiami 5 cm superrock. Na razie trzeba było gdzieś upchnąć troszkę rolek wełny 20 bo się mało miejsca robiło (początkowo zakupiłem 540 m2 wełny 20 cm).


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na początku tygodnia zaczęliśmy kombinować nad sufitami podwieszanymi. Oto efekt po paru godzinach.
blog budowlany - mojabudowa.pl
Pod jętkami już przygotowane na wełnę :) no i urządzenie które ułatwia pracę. Jednak trzeba się z nim nauczyć pracować.
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na dzień dzisiejszy mamy już prawie skończne pierwsze pomieszczenie ( brakuje jedynie 2 warstwy profili cd na suficie krzyżowym.
Robię to pierwszy raz stąd czasami trzeba się więcej zastanowić niż robić.
Ogólnie idzie dobrze rada tylko dla osób zaczynających !!!

LICZY SIĘ DOKŁADNOŚĆ!!!!

To co na początku jest odchyłką 1 mm na dużym suficie robi sie odchyłką 1 cm.
A zabawa z grzybkami na skośnym w pojedynkę to walka z wiatrakami.
Oczywiście jeśli nie chodzimy na łatwiznę i nie wykrzywiamy grzybków :)

 

3Komentarze
Data dodania: 2014-02-20 18:50:02
Powodzenia! :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-02-25 07:45:26
wełna położona bez pośrednio przy deskach gdzie wentylacja wełny ? Rozmawiałem ostatnio z dekarzem dach 6 letni cały do wymiany nie zastosowano wentylacji wełny cała więźba dachowa zgniła.
odpowiedz
Odpowiedź do bulatowie
dawkat  
Data dodania: 2014-02-25 08:49:06
Nie można mierzyć jedną miarą wszystkiego. Robię specjalnie bez wentylacji. Moja więźba zdążyła wyschnąć co na 90% budów się nie zdarza. Po kolejne jest aktywna paraizolacja a nie papa. Po kolejne w domu będzie rekuperacja więc od środka wilgoć nie będzie się przedostawać. To wg dekarza nie można w ogóle stosować pianki zamiast wełny. Najważniejsze jest aby przy takim rozwiązaniu była dobra membrana a nie jakaś pseudo folia.
odpowiedz
Odpowiedź do mati02011
dawkat
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 29457
Komentarzy: 77
Obserwują: 34
On-line: 9
Wpisów: 20 Galeria zdjęć: 86
Projekt BRZOZA 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - k/ Poznania
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2014 grudzień
2014 październik
2014 maj
2014 marzec
2014 luty
2013 listopad
2013 wrzesień
2013 marzec
2013 luty
2012 luty
2011 grudzień
2011 maj
2011 marzec
2010 grudzień